Fİ ESTETİK | Saç Ekimi
 • SAÇ EKİMİ NEDİR?

  Genetik veya çevresel etkiler ile erkekler daha sık olmakla beraber birçok insan saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Kişinin kendi vücudundan alınan kıl köklerinin nakli ile gerçekleştirilen bu ekim ile doğal bir çözüm hedefleyen estetik operasyondur.

 • SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

  Bu işlem kesinlikle steril bir ortamda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Ekilecek bölgeye göre 6 saat sürebilmektedir. Saç ekimi işlemine karar verildikten sonra kişiye gerekli testler yapılır, kişinin isteğine göre hangi bölgeye ne kadar saç ekileceği, sıklığı kararlaştırılır. Operasyon sabahı kişinin tıraş olması ekim yapılacak bölgenin daha net görünmesi ve kolay ulaşılması için istenir. Saç kökü alım ve ayrım işlemleri yapılır. Lokal anestezi altından acısız bir şekilde ekim yapılır.

 • SAÇ EKİMİNİ KİMLER TERCİH EDER?

  Erkek tipi saç dökülmesi genellikle genetiktir, testesterona bağlı olarak ortaya çıkar ve doğal bir süreçtir. Saç ekimi bu kişiler için en kalıcı ve etkili tedavi yöntemidir. Saç derisi görünmeye başladığı zaman o bölgedeki saçların yarısı dökülmüş demektir.

 • SAÇ EKİMİ UYGULAMASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

  Saç ekimi sonrasında kişi belli bir iyileşme süresine ihtiyaç duyar. Bu nedenle çalışan kişilerin bir haftalık izin alması uygundur. İlk gün lokal anestezinin etkisi geçtikten sonra ağrı hissedilebilir. Bunu için ağrı kesici kullanılabilir. Ufak çaplı bir ameliyata girecek gibi kullanılan ilaçlar kesilmeli, operasyon öncesi en az 3 gün önceden alkol alınmamalıdır. İlk 24 saat sonrasında yıkama yapılabilir ancak sert hareketlerden kaçınılmalıdır. İlk 10 gün travma ve darbelerden korunmalı, oluşan kabuklar temizlenmelidir. En az 15 gün havuz, sauna vb yerlerden kaçınılmalıdır. Güneşten korumak için geniş bir şapka tercih edilebilir.

Diğer Tedaviler

Fİ ESTETİK

Fi Estetik Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezleri'nin amacı Güzelliğin Matematiksel İfadesi olan Fi'den güç alarak, siz değerli misafirlerimizi yeniden doğuşa, zindeliğe, sağlığa, yaşam kalitesine ve sevincine, estetik güzelliğe ulaştırmaktır.